31 Jan
31Jan

לפעמים אני שומעת כל מיני מאמנים או מטפלים שאומרים לעשות משהו במשך 21, 30, 60, או 90 יום (כל אחד לפי מה שהוא למד), כדי ליצור הרגל חדש.

גם אני שמעתי את זה מחלק מהמורים שלמדתי אצלם בעבר, אך ניסיון החיים שלי לימד אותי, שכשרוצים לשנות משהו ולהפוך אותו לדרך חיים, צריך להמשיך להתאמן ולעשות אותו, כל החיים.

כשיש לנו הרגל מסוים, שסביר להניח "עבדנו" שנים בלהתאמן עליו, גם אם נעשה אחרת במשך 21-90 ימים, אני לא מאמינה שבאמת נשתנה, כיוון שבאתגר הראשון, או בפעם הראשונה שנתפתה להתפנק קצת באזור הנוחות, הדפוסים הישנים שלנו, יחזירו אותנו אחורה.

זה כמו שספורטאי יתאמן שנה כדי להיות מוכן לרוץ מרתון. הוא יעשה כל מה שצריך ובתום שנה של אימונים, אכן ירוץ את המרתון אפילו די בקלות... ברגע שהוא יפסיק להתאמן, הוא יחזור אחורה ותוך תקופה קצרה של יציאה מהרגלי האימון והתזונה, הוא כבר לא יוכל לרוץ מרתון, אלא אם יחזור למשמעת של אימונים.

מתוך התפישה הזו שלי, שאימון הוא דרך חיים ולא תרגול לתקופה מסוימת, אני מנצלת כל הזדמנות להתאמן על לבחור מתוך מודעות ומה שקרה אתמול, הוא דוגמא מצוינת לכך.

יש בחור אנגלי בשם קרל הרווי, שמראיין הרבה מנטורים מהעולם וחושף את הקהילה שלו להמון תכנים בעלי ערך.

אחד האנשים שמתארח אצלו באופן קבוע, הוא דר' פול שילי. פול שילי מוכר בעיקר בגלל הטכנולוגיה שפיתח להעברת מסרים לתת המודע, בהמון תחומים בחיים. כל מה שצריך זה בעצם לפנות בערך חצי שעה ביום, להיות במצב של רגיעה, ולהקשיב לדיסקים שלו.

בכל פעם שפול התארח אצל קרל, הוא הציג את אחד הדיסקים האלה, דרך מדיטציה. אני הכי אהבתי את הדיסק העוסק בשפע (שפע בכל תחום בחיים). לפני קצת יותר משבוע, קרל אירח שוב את פול לראיון מיוחד, שבסופו הם מכרו את התוכנית של פול שעוסקת גם בשפע. הקשבתי לראיון הזה לפחות עשר פעמים (יש שם סיפור מרתק בו פול משתף איך השיג את ה - BMW שרצה, בזכות העבודה עם המנטור שלו), וגם כשהגיע קטע המכירה, לא עצרתי, אך מעולם לא התכוונתי לקנות את התוכנית. יש לי כל כך הרבה תרגולים יומיים שאני עושה, שלא נראה לי שאני צריכה עוד משהו.

אתמול בבוקר, קיבלתי עוד מייל מקרל ואמרתי לעצמי, אני אכנס שוב לקישור להקשיב לראיון, כי בכל פעם שאני מקשיבה לו, אני מגלה משהו חדש, חוץ מזה שזה עוזר לי לשמור על האנגלית שלי (כשהייתי בארה"ב לאחרונה, גיליתי כמה שכחתי), אך להפתעתי, נכנסתי לדף המכירה והוידאו שהוצג בו, היה וידאו אחר ולא של הריאיון שרציתי.

מכיוון שכאמור, אני אוהבת את התכנים של פול, הקשבתי לוידאו ופתאום הרגשתי שאני צריכה להירשם לתוכנית. כמובן שכל ה"שדים" שמקורם באגו, מיד קפצו ואמרו: מה פתאום, לא תכננת להוציא עכשיו כמה מאות דולרים... נכון שתוכנית התשלומים מפתה, אך מישראל את לא יכולה לשלם בתשלומים (אגב, בדקתי את זה עם חברת האשראי, וזה נכון), חוץ מזה, אין לך זמן, את רוצה מוצר שישב על המדף?... ועוד... ואני, הקשבתי להם. יש קצת צדק בדבריהם... אך החלטתי להיות מתאמנת נצחית וככזו, לא רציתי לענות להם, להתנצח איתם וליצור מצב שכל צד מנסה לשכנע את הצד שמנגד... הקשבתי בסבלנות, זכרתי שיש לי כלים, והחלטתי להשתמש בהם... אחרי שה"שדים" גמרו לדבר, החלטתי ללכת להתקלח ולבחון מה אני מרגישה לגבי הקורס. ידעתי שזה הדבר הנכון לעשות והלכתי להירשם...

ואז, מרפי הגיע עם החוקים שלו...

נכנסתי לדף ההרשמה, מילאתי את הפרטים ואיך שלחצתי על הכפתור כדי לעבור לעמוד הסליקה, הדף נעלם וקיבלתי הודעה שהדף לא זמין. שוב קפצו ה"שדים" ואמרו, "אמרנו לך"... "את לא צריכה להירשם לקורס. זו הוצאה גדולה עכשיו, זה בתשלום אחד ולא לשכוח שיש גם עמלת המרה לדולרים" וכו'... האמת, כמעט נכנסתי לדרמה של השדים... אך ידעתי שהדרמה הזו, משמעה להישאר באזור הנוחות ולא לשם כך התכנסנו להיות בעולם מופלא זה. עשיתי לעצמי בדיקת שריר, כדי להחזיר לי קצת את הביטחון והבדיקה הראתה באופן חד משמעי שזה הדבר הנכון לעשות. אך מכיוון שכדי שדברים ילכו טוב, צריך ליצור סנכרון בין הרגש לשכל, החלטתי לשאול את עצמי שאלה... למה כן???

לרוב כאשר אנחנו נמצאים בקונפליקט, אנחנו נוטים לתת לעצמנו הסברים למה לא. אלה ההסברים שנובעים מתוך הפחד, שמקורם באגו ושגורמים לנו הרבה פעמים להישאר באזור הנוחות ולא לפרוץ קדימה. זה ההסברים שאומרים לנו שאין לנו כסף, אין לנו זמן, זה בכל מקרה לא יעזור לנו, אצלי זה לא עובד וכו'... הסברים שאולי הם נכונים (וגם זה בעירבון מוגבל, כי כסף זה עניין של סדר עדיפויות, זמן צריך לפנות, יעזור או לא יעזור זה תלוי בנו וכו'), אבל הם תוקעים אותנו, לפעמים שנים, במקומות שאנחנו לא באמת רוצים להיות בהם.

אז חזרתי להתמקד בשאלה "למה כן"? שאלה שתעזור לי לצמוח, לפעול מתוך בחירה מודעת ולא מתוך פחד, ועלו המון תשובות...

כי הטכנולוגיה של פול שילי מדהימה ואני אוהבת להקשיב לו.

כי מיליוני אנשים כבר חוו את הטכנולוגיה הזאת ויצרו פריצות דרך בתחומים שונים בחייהם.

כי ברור מעל לכל ספק שלא משנה באיזה מקום בחיים אנחנו נמצאים, מה שיביא אותנו לרמה הבאה זה התפתחות התודעה שלנו וזה בדיוק מה שהוא עושה בתוכנית הזאת. (קשה עד בלתי אפשרי לפתח את התודעה וליצור קפיצות משמעותיות, לבד).

כי במסגרת התוכנית אני אקבל אימון אישי וזה לכשעצמו PRICELESS, הרי אני רואה ברמה היומית איזה קפיצות קוונטיות אנשים עושים בתהליך אימון אישי.

ועוד...

אחרי שאני בטוחה בעצמי "משוריינת" בכל הסיבות של למה כן ולמה עכשיו (הרי חבל לדחות את מה שאפשר להשיג היום, למחר), לקחתי את כל הטיעונים שה"שדים" דיברו עליהם ופירקתי אותם אחד לאחד. אז נכון, חשבון הבנק שלי לא גדל בדקות האלה של ההתלבטות, גם לא נוצרו יותר שעות ביממה ואפילו העובדה שדף הסליקה לא זמין, לא היווה עבורי "סימן" לכך שזה לא נכון לי, אלא להיפך, הייתי מוכנה להתאמץ, כדי לעשות את הדבר שהרגשתי נכון. ראיתי כמה כוח יש לפחד כאשר אנחנו נותנים לו את הכוח עלינו, ראיתי כמה פעמים הוא עוצר אותנו מלראות את האור שלנו, את העוצמה שלנו, מלגדול, להתפתח, ולהגשים את החלומות שלנו... זו הייתה עבורי תזכורת מופלאה לכוח ולעוצמה שיש לבחירה מתוך מודעות, לבחירה מתוך אמון ואמונה.

אצל רוב האנשים, המנגנון האוטומטי עוסק בלמה לא. למה אנחנו לא יכולים, למה אי אפשר, למה זה לא נכון, למה לא, למה לא ולמה לא... (כל אחד מכיר את איך שזה עובד אצלו)... והיום אני רוצה להציע לכם, להתחיל לשאול שאלות אחרות, כדי לקבל תשובות אחרות, כדי להתחיל לפעול אחרת, ולקבל תוצאות אחרות בחיים...

מחכה לשיתופים שלכם בתגובות... (השיתוף שלכם חשוב הרבה מעבר אלי... לפעמים משהו שאנחנו כותבים, מאירים תובנה למישהו אחר, שלא העז לחשוב על שינוי (ובטח לא לשתף)...

נשתמע בקרוב.


יעל


להזמנת ספר הדגל - המדריך לאהבה עצמית - יש ללחוץ כאן!!!  

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.