18 Feb
18Feb

הבוקר קמתי עם אנרגיות "אש", וזה נראה לי זמן מעולה לדבר על יצירת מומנטום.

אבל לפני שאשתף בסיפור שלי, אני רוצה ליישר קו ולהסביר מה זה מומנטום, ולשם כך פניתי למילון עברי-עברי.
"מומנטום - תאוצה של תהליך, התפתחות בתנופה. כוח מניע".
אז איך המומנטום קשור לחיים שלנו?
האמת, שזה מאד קשור. כולנו יוצרים המון מומנטומים בחיים שלנו, אך כשאנחנו לא מודעים אליהם, הם בדרך כלל יוצרים תנופה לכיוונים שאנחנו לא ממש רוצים, ומיד אני אסביר איך זה עובד.

לפני שבועיים בערך, לקחתי פנקס ועיפרון וציירתי את המקום שאני נמצאת בו עכשיו. כל דבר שעלה לי בראש כתבתי וסימנתי עיגול סביבו, ובעצם יצרתי מעגל של עיגולים.

זה נראה בערך ככה.

אני בחרתי להתמקד בדברים שקשורים לעבודה שלי ולכן בכל מעגל כתבתי משהו שקשור לזה.

אחרי שהכל היה כתוב לי מול העיניים נתתי לכל תחום איזשהו ציון, והשוויתי אותו לציון שהיה אופטימלי מבחינתי. כך למשל בגלל שיש לי את כמות המתאמנים שאני רוצה, הציון היה 100, לעומת זאת, אני לא מספיקה לצלם את כמות הסרטונים שאני רוצה ולכן כאן הציון היה בסביבות 30 וכו'...

מתחת לכל עיגול כתבתי את הדברים שאני יכולה לעשות כדי לשפר את הציון.

המטרה כאן לא הייתה לתת לעצמי עכשיו מיליון משימות, להיכנס ללחץ, ומכאן למצב של קיפאון, אלא לראות את הדברים לבחור דבר אחד לשפר וליצור מומנטום....

וכאן אני אסביר איך זה עובד, ואיך חשוב שניצור מומנטום מתוך כוונה ובחירה ולא כמצב של ברירת מחדל...

חוק מיקוד האנרגיה אומר שדבר שאנחנו ממקדים בו את האנרגיה - גדל. זה אומר, שאם אני ממקדת כרגע את האנרגיה בשיפור של דבר אחד, הוא גדל, והגדילה שלו משפיעה על דברים נוספים.
אני אתן דוגמא כדי להבהיר את זה: נניח שבחרתי לקדם מוצר מסוים בעסק שלי. אני עושה פעולות שיווקיות כדי לקדם אותו, ובמקביל כל ה - SPIRITUAL PRACTICE שלי, שאני עושה יומיום, מתמקד באותה מטרה. זה מפעיל את חוק המשיכה שמושך יותר לקוחות שמתעניינים במוצר הזה, ולעיתים מתעניינים גם בדברים נוספים וכך בעצם מתחיל המומנטום...

דוגמא נוספת:

נניח שיש לי מתבגרים בבית, ומי שיש לו, וודאי יודע שאין רגע דל... אנחנו יכולים להתמקד בקושי וליצור מומנטום של קשיים ודרמות, או שאנחנו יכולים להתמקד ביצירת שינוי. להסתכל על הקושי, לשאול את עצמנו מה זה משקף לנו בנו, ולעבוד על זה, ובמקביל, לראות את הדברים שמדהימים בילד שלנו, ולחזק אותם. אני יודעת, קל להגיד קשה יותר ליישם, ובכל זאת... הקושי נמצא שם, בין אם נעשה אם זה משהו, או לא.

כאשר אנחנו נכנסים למריבות בלתי נגמרות, גם כאן עובד חוק מיקוד האנרגיה, ומביא עוד מזה...

בעבודה שעשיתי עם אחד המתאמנים שלי על הנושא, גילינו עד כמה המחשבות של הילד שלו משקפות את המחשבות שלו (שהוא אפילו לא היה מודע אליהן). השינוי התחיל לקרות (וזה לא אומר שאין עליות וירידות), כאשר הוא היה מודע למחשבות שלו והתחיל לבחור אחרת.

מה שקורה במומנטום חיובי, זה שאנחנו יוצרים שינוי מכוון במשהו, על ידי פעילות ממוקדת בהתאם למטרה (הן ברובד הפיזי כמו בדוגמא הראשונה, והן ברובד הרוחני/רגשי/מנטלי - על ידי חזרה ואימון של כלים כגון: כתיבה, אימון על אמונה, מדיטציה, EFT, חזרתיות על הצהרות, חזון , שאילת שאלות, מוסיקה, ריקוד וכו'... כל אלה כלים שאני משתמשת בהם והמטרה שלהם לשמור על מיקוד, ובמקביל לשמור על אנרגיה גבוהה/תדר גבוה).

אחד הדברים הכי חשובים זה חזרתיות ויצירת שגרה של תרגול.

פחות חשוב איזו שיטה בוחרים לתרגל - כל אחד הולך עם מה שמתאים לו, אך חשובה ההתמדה והחזרתיות. אני אישית מקדישה כמה שעות ביום לתרגולים, ואוהבת לשלב טכניקות שונות.
ולפני סיום אני רוצה לומר עוד כמה מילים. בתחילת הפוסט דיברתי על כך שאנחנו בכל מקרה יוצרים מומנטום, בין אם אנחנו מודעים לכך ובין אם לא, ולא סתם בחרתי את התמונה הזו לפוסט.
כאשר אנחנו לא עושים את הדברים מתוך בחירה, התגובות שלנו יותר קיצוניות. כך לעיתים נהפוך מצב לא נעים לדרמה, נשתמש בשפה שלא משקפת את מה שאנחנו רוצים, ובעצם נסתכל על הדברים מתוך מיקוד שליטה חיצוני, כאילו דברים קורים לנו ולא קורים עבורנו.

כאשר אנחנו במקום הזה, שוב חוק מיקוד האנרגיה יפעל, ונמשוך לחיינו עוד מאותם הדברים, מה שיוצר לנו, בלי כוונה, מומנטום שלילי.

דוגמא:

אם אני אקח למשל את כל העיגולים שבחרתי לשפר, אני כנראה אוצף רגשית, ומיד האגו יגיד לי שאני לא אצליח, זה כנראה יוציא לי את הרוח מהמפרשים, ובטח יקטין את האמונה שלי בעצמי, ובסופו של דבר התוצאה תהיה קיפאון, או שיפור קטן שלא משקף את הפוטנציאל האמיתי של מה שאני צריכה לעשות.

דוגמא נוספת:

אם אני אתייחס לילד המתבגר כבעיה, כדרמה, כקרב יומיומי שאליו אני צריכה לצאת, כנראה שאני אפתח רגשות כעס, אשם, בושה וכד'... ואתמקד במה שלא בסדר, מה שכאמור יעצים את החוויה ויביא עוד מאותו דבר.

לסיכום:

מומנטום הוא מצב שאנחנו יכולים ליצור ושיעזור לנו להגיע יותר מהר לאן שאנחנו רוצים, ובכיף.
כדי ליצור מומנטום אנחנו חייבים לקחת אחריות מלאה על הדברים, להתמקד בעשייה מדויקת ברובד הפיזי, ובעשייה במישור המנטלי, הרגשי, והרוחני, או כמו שאני אוהבת לקרוא לזה, שיתוף פעולה עם הרוח.
חשוב לבחור אחד או יותר דברים שמרגישים לך טוב ולהפוך אותם לתרגול יומיומי.
התמדה היא הבסיס להצלחה בכל תחום.
מחכה לשמוע מכם בתגובות, על מה בחרתם ליישם ואיזה מומנטום אתם הולכים ליצור בחייכם.

שיהיה בהצלחה...

נשתמע בקרוב,

יעל


להזמנת ספר הדגל - המדריך לאהבה עצמית - לחצו כאן!

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.