20 Apr
20Apr

חג הפסח כבר ממש בפתח.

חג, שיותר מכל חג אחר, מקושר לנקיונות, לעבודה קשה, לקניות והיערכות לזלילה הגדולה, שנמשכת שבוע.... (אצל מי לא מכינים אוכל לליל הסדר שמספיק לגדוד של חיילים רעבים)?

חג הפסח זכה להמון שמות, חג המצות, חג האביב, חג הגאולה ו... חג החירות. היום בחרתי להתמקד בחירות...

אני אוהבת את האביב.

פרט לזה שנולדתי באביב, אני ממש אוהבת את התקופה הזו. היא תמיד משרה עלי תחושה של התחדשות, שמחה לראות את כל הפרחים המקשטים את הכיכרות, מזג האוויר ההפכפך והתחושה של "לפנות מקום", במסגרת הנקיונות של פסח.

השנה, החלטתי להתבונן על הפן של החירות, לבחון מה המשמעות שלו עבורי ולאמץ יותר את הערך הזה לחיי.

אני יודעת שלחירות יכולות להיות המון משמעויות... כל אחד ייתן את המשמעות בהתאם למקום בו הוא נמצא בחיים, עבורי החירות היא לשחרר את עצמי מכמה שיותר מגבלות שאני עדיין חווה, הן בתודעה שלי והן כתוצאה מזה, בחיי.

אז הדבר הראשון שלאחרונה בחרתי לשחרר מחיי זה דרמה. לא רוצה דרמה בחיי... לא מוכנה להיכנס לדרמות של אחרים, לא רוצה לתת לכל זבוב להפוך לפיל ובטח לא לחיות מתוך מיקוד שליטה חיצוני.

אז מה עשיתי:

שחררתי באהבה כמה אנשים שכבר לא כיף לי איתם, או לפחות צמצמתי את השהייה במחיצתם, מתוך הבנה שאנחנו כבר לא נמצאים באותו תדר, ואין סיבה שאף אחד מאיתנו ישתנה בשביל השני. (בלי ציפייות ובלי אכזבות) :). בנוסף, לאנשים דרמתיים שאני רוצה שיישארו בחיי סיפרתי על ההחלטה שלי לשחרר את הדרמה מחיי. כך שבכל פעם שהם נכנסים לדרמה, אני משקפת להם את זה, ומוכנה לשמור על מרחק.

(בימים אלה של החג, בהם יש הרבה זמן משפחה ומשפחה מורחבת, כדאי מאד להחליט להתרחק מדרמה, כי איכשהו, באיזשהו שלב, כמעט בכל משפחה זה קורה)....

כמו כן, יצרתי לעצמי עוד אירועים ומפגשים עם אנשים שכיף לי איתם, שנמצאים בתדר דומה, ושרוצים כמוני לחיות בשלווה.

במסגרת שחרור הדרמה החלטתי גם לצמצם את ההשפעה של מניפולציות עלי. אני יודעת שרובנו נוטים לשפוט מניפולציות כדבר רע, אני לא מתייחסת אליהן כרע או טוב, אלא פשוט רוצה לצמצם אותן בחיי. ומהי בעצם מניפולציה? פעולה שמישהו עושה כדי להפעיל מישהו אחר... לדוגמא: ציפיות הן סוג של מניפולציה, מכיון שהן בעצם מסר לאחר איך להתנהג כדי שאני ארגיש טוב. שתיקה רועמת היא סוג של מניפולציה, כי היא רוצה לגרום לאחר להרגיש אשם ולנו להיות "צודקים"... יש המון סוגים של מניפולציות וכולנו גם עושים מניפולציות לאחרים, וגם חשופים למניפולציות של אחרים עלינו וכדי להמעיט בכך, כדאי להיות מודעים.... אגב, מניפולציה היא גם סוג של דרמה, אקט של שליטה, קורבנות, והסתתרות... כי במקום להגיד את מה שיש, נותנים ל"מניפולציה" לדבר בשמנו...

הדבר הנוסף שבחרתי לעשות הוא להיפרד מכמה פחדים...

עד לאחרונה הגבלתי את עצמי למספר מתאמנים מסוים איתם אני עובדת. פחדתי שלא יהיה לי זמן לשאר הדברים שאני עושה ושלא הסכמתי לוותר עליהם. מיד כשהחלטתי לוותר על הפחד, כמות המתאמנים שלי גדלה ב - 40% ואני מאושרת כי אני עובדת עם אנשים מדהימים שכל כך מדויק וכיף לי לעבוד איתם... (תודה אלוהים) :).

החלטה נוספת שלקחתי לכבוד חג החירות היא לעדכן את לוחות החזון שלי. מצאתי לפני כמה ימים איזושהי מחברת בה כתבתי לפני יותר משנה סוג של חזון. כשקראתי את זה, ראיתי שלוחות החזון שממלאים את הקיר שלי כלל לא מבטאים את מה שנכתב שם וזה ממש נתן לי חשק להתחדש.... ו... להיפרד מהאתר הנוסף שלי, שלא באמת משקף את מה שאני רוצה...

אז זו החירות שלי לשנה זו...

בחרתי לשחרר את הדרמה, להפחית השפעה של מניפולציות עלי ולפעול מתוך נאמנות לעצמי ולערכים שלי, החלטתי לוותר על אמונות מגבילות שמגיעות ממקום של פחד מתוך ידיעה שאני פועלת בשיתוף פעולה עם הרוח והכל מסתדר, ובחרתי להתחבר מחדש לדברים שהם בעלי משמעות רבה עבורי.

אני בחרתי איך תיראה החירות שלי השנה, ואני רוצה לעודד גם אותך לעשות כן.

כמו שאנחנו כבר יודעים, המקום בו אנחנו משקיעים את תשומת הלב תמיד מתעצם. לכן חשוב להשקיע תשומת לב במה שחשוב לך באמת, כדי להגדיל ולהעצים אותו בחייך.

חג פסח שמח וימים של חירות...

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.