30 Jul
30Jul

במרחק של כמה עשרות מטרים בודדים (מרחק אווירי), בונים בית חדש.

כבר חפרו, כבר בנו את היסודות אבל בשבוע האחרון, יש איזה עמוד עצום שעושה שם עבודה (לא יודעת מה בדיוק) אבל מרעיד את האדמה... ולא סתם מרעיד...

בכל פעם שמפעילים את המכשיר הזה, מעבר לרעש הנוראי, ממש מרגישים איך הבית זז. כמו מיני רעידת אדמה.

אני בטוחה שמפעילי המכשיר לא מודעים לכך, ואם כן, מה אכפת להם... אבל הרעידות האלה מזכירות לי שוב, עד כמה אנחנו משפיעים אחד על השני, בין אם אנחנו מודעים לכך, ובין אם לאו.

זה כמו שכאשר אנחנו זורקים אבן לאוקיינוס, אנחנו רואים את האדוות סביב האבן, אך כאשר יש תנועה באוקיינוס, היא משפיעה על האוקיינוס כולו, גם אם אנחנו לא רואים את השינוי, במרחק מאתנו, כך גם אנחנו משפיעים אחד על השני, דרך המחשבות שלנו, המילים שלנו, הרגשות שלנו והדרך בה אנחנו מתנהגים, גם אם אנחנו לא מכוונים את זה לאחרים, באופן אישי או מודע.

מכירים את זה, שפגשתם מישהו וישר בא לכם ללכת אחריו...? משהו באנרגיה שלו משך אתכם, בלי שהחלפתם אתו יותר ממילה או שתיים (לפעמים, אפילו גם זה מיותר).

מכירים את זה שנכנסתם לבית וישר הרגשתם "בבית"... מן רצון כזה להתרווח על הספה ולחבק את כל מה/מי שמסביב?

מכירים את התחושה ההפוכה? שפתאום ראיתם מישהו ובלי שהוא אמר מילה, בא לכם לעזוב את המקום, כאילו משהו לא ברור גרם לכם להרגיש לא נוח, לסטרס, או לתחושה לא נעימה.

אנחנו כל הזמן משדרים אנרגיה וכל הזמן קולטים אנרגיה.

הן האנרגיה שאנחנו משדרים והן האנרגיה שאנחנו קולטים מושפעת מהרגשות והמחשבות של האנשים שאנחנו נמצאים בסביבתם. (כמובן, גם אנחנו משפיעים עליהם).

לא סתם אומרים לנו להסתכל על חמשת האנשים הכי קרובים אלינו ולהבין כמה אנחנו דומים להם... כי גם אם במהות אנחנו שונים, כאשר אנחנו נמצאים במחיצת מישהו זמן ניכר, הוא משפיע עלינו ואנחנו משפיעים עליו. 

מכירים את התחושה שאתם מבלים עם מישהו, ממש כיף לכם, אתם נהנים ואז אתם חוזרים הביתה ומרגישים מרוקנים וזה חוזר שוב ושוב? זה אומר לרוב שהאדם שבילינו במחיצתו, חסר אנרגיה ו"שותה", לא באופן מודע, את האנרגיה שלנו. 

שאלו אותי, לא מעט, למה אני לא הולכת להפגנות. (היו אפילו אנשים שכעסו עלי בשל כך)...

זה לא משנה כרגע אם מדובר בעד או נגד, אלא על הנוכחות, על להיות חלק ממשהו גדול שקורה, ואני, שיודעת איך האנרגיה פועלת, בוחרת להביא את האני מאמין שלי בדרך של תודעה, בדרך של אמונה, בדרך של הפצת אור...

זה לא עניין של נכון או לא נכון, אלא של דרך, וזו הדרך שלי.

החוק השלישי של ניוטון מדבר על כך שכאשר אנחנו מפעילים כוח כלשהו, יש כוח נגדי, שווה ערך שמגיע בתגובה.

כאשר אנחנו מתנגדים למשהו, קיים כוח זהה שמופעל מהכיוון השני. 

מאז שאני זוכרת את עצמי, אמא שלי הייתה אומרת לי ש"טוב מביא טוב", וזה בדיוק העניין...

אם אנחנו רוצים שיהיה לנו טוב בבית, בחברה, בעבודה, או בכל אינטראקציה אחרת, אנחנו חייבים להביא טוב. והטוב שאנחנו נביא, יצור סביבו אדוות שישפיעו על העולם כולו. 

אנחנו אף פעם לא יודעים אם מה שנאמר יישאר סתם בחלל האוויר או שישנה חיים של בן אדם. כבר ראיתי עשרות פעמים איך משפט אחד, או אפילו מילה, שינו לאנשים את החיים. 

סיפרתי לא מזמן, איך ריאיון שראיתי "במקרה" בטלוויזיה גרם לי ליצור קשר עם אישה מדהימה (המרואיינת), להיפגש איתה ולהתחיל ידידות מופלאה...

לפני הרבה שנים הייתה כתבה על סיפור הלימודים שלי בארה"ב, ב"לאשה". בעקבות הכתבה פנתה אלי אשה אחת ושאלה איך היה לי אומץ לעשות את זה וסיפרה לי שהיא רוצה ללמוד טכניקת טיפול בסדנה של שבוע באנגליה ואין לה אומץ לעשות את זה.

דיברתי איתה ונתתי לה מה"מיץ אומץ" שלי. 

היא לא סיפרה לי מה קרה אחר כך.

כמה שנים אחר כך, חברה שלי ישבה במספרה, או בפדיקור (לא זוכרת) ופגשה שם מישהי והן התחילו לדבר.

אותה אשה סיפרה לה שיש לה קליניקת טיפול והיא למדה את שיטת הטיפול שלה באנגליה.

חברה שלי, בתום לב, אמרה לה שגם לה יש חברה שלמדה אימון בארה"ב. 

אותה אשה הגיבה: "יש רק ישראלית אחת שלמדה אצל איאנלה וקוראים לה יעל פילוסוף". חברה שלי ענתה לה שזה נכון, שאני החברה שהיא מדברת עליה... ואז היא סיפרה לה כמה היא מרגישה "חייבת" לי, שבזכות מיץ האומץ שלי היא זכתה לקריירה שלה. 

כל מה שאנחנו עושים, אומרים, מרגישים וחושבים משפיע עלינו ועל האחרים... לכן ממש חשוב להיות מודעים לזה ולחיות מתוך כוונה לעשות טוב. בסופו של דבר, ככה יוצרים עולם טוב יותר... והאחריות הזאת היא על כולנו...


נשתמע בקרוב,

יעל


אולי יעניין אותך:

יצאנו לדרך עם קבוצת "שומרים על תדר גבוה 7" וחשבתי שזה משהו שכל אחד חייב לעצמו (לדעתי), לקראת השנה החדשה... פשוט להיות מודעים לתדר שלנו, ליכולת בחירה שלנו לחיות בתדר גבוה וליישום. אז...

קבוצה 8 נפתחת ב - 01.09.23 ומסתיימת יום לפני ערב ראש השנה, כך שלשנה החדשה יש לנו כלים להיכנס ולשמור על תדר גבוה.

בוגרים שהיו בקבוצת התדר 1-5 יזוכו על הסכום ששילמו, (אם יצרו איתי קשר לפני ההרשמה).

בוגרים שהשתתפו בקבוצות התדר 6-7 יכולים לחזור על התהליך, ללא תשלום (מומלץ!).

כאן נרשמים לקבוצה הקרובההערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.