yael-philosof - יעל פילוסוף
   


 

Back
דף הבית >> יעל פילוסוף

 
יחד נגשים את החלומות שלך 

שמי יעל פילוסוף ואני עוסקת באימון אישי רוחני   

כתוב בתהילים פרק ח': "ותחסרהו מעט מאלהים"– המשמעות בעיני היא, שיש לנו כוחות יצירה אלוהיים. אם נסתכל מסביבנו, על הדברים שהאדם יצר, נבין את הכוח והעוצמה שיש בתוכנו, כוח המחשבה, החזון והאמונה, שהם הבסיס של כל דבר שנוצר על ידי האדם. החוסר המועט שהוא מנת חלקנו, הוא חוסר האמון בכך שעל ידי העוצמה שלנו, אנחנו בוראים את המציאות אותה אנו חיים.

תמיד הלכתי אחרי הלב. איכשהו "ידעתי" לא ממש באופן מודע, שבעצם בואנו לעולם הזה, יש משהו מעבר לעשות מה שצריך. עלינו לגלות מי אנחנו באמת ומה באנו לתת לעולם הזה...
כך בגיל 14 הוצאתי לאור את הספר הראשון שלי ומאז עוד שישה נוספים.

א
ת השיעור הראשון שלי, בנוגע לקריירה, למדתי במהלך שירותי הצבאי. כמורה חיילת, ניתנה לי ההזדמנות, ללמוד הוראה במקביל לשירות, אז הבנתי, שזה לא תחום מלהיב מבחינתי. כמשתחררת צעירה, שלא באמת ידעה מה היא רוצה – הבנתי שלא חשוב מה אעשה בחיי, זה חייב לעורר בי תשוקה, שמחה בלב ורצון לקום בבוקר.
זה הפך למוטו בחיי..


העבודה הראשונה שלי כאזרחית, היתה בהוצאת כתר, שם ניהלתי את מערך הטלמרקטינג, מהגדולים בישראל. זה היה מדהים כל בוקר, לקום ליום חדש של עשייה, פיתוח וצמיחה. כשהרגשתי שהאתגר מוצה והשגרה מתחילה "להשתלט", העדפתי שיזכרו אותי בשיא והתחלתי לתכנן את העזיבה שלי
 

לא ידעתי לאן אני פונה והשנים עברו בניסוי וטעייה לגבי מה באמת אני רוצה ומה יכול להחזיר את התשוקה והשמחה בעשייה

בשנת 2005, נתקלתי במודעה על בית ספר לאימון שמחפש מאמנים לעבודה בסדנאות ל"פריצת דרך". תחום האימון בארץ,  היה אז בחיתוליו, היו מעט בתי ספר לאימון והמודעות לנושא, היתה נמוכה.
סיימתי את לימודי ב"כריזמה" והתחלתי לעבוד כמאמנת. היה מדהים לראות, איך תוך 8 שבועות של סדנה ואימון, אנשים מגיעים לתובנות ועוברים תהליכים המשנים את חייהם...
 
ב - 2007, חל מהפך בחיי. נחשפתי לתוכנית הטלוויזיה האמריקאית "מתחילות מחדש" ששינתה את חיי לחלוטין. באותה תקופה, חייתי חיים רגילים, בית, עבודה, חברים. גרתי בקיבוץ וחוויתי שלווה וסיפוק. בחודשים הספורים, שצפיתי ב "מתחילות מחדש", לא ידעתי מנוח. זו היתה הברכה והקללה בחיי. המתאמנים שלי, שהגיעו לתוצאות הרצויות, פרגנו לי ושלחו את חבריהם ולמרות זאת, לא הייתי מרוצה. היצירתיות, החשיפה לאימון הרוחני, שמשמעה, שילוב של חוקי הרוח בתהליכי האימון והמקצועיות הבלתי מתפשרת, הביאו אותי למקום של כאב, של חוסר שלמות, של אני חייבת להגיע לידע הזה בכל מחיר אך איך עושים את זה, כשחיי בישראל ומאמנות התוכנית נמצאות בצד השני של הגלובוס?

ה"הליכה" אחרי הלב, היתה הברכה שלי, למרות שגבתה מחירים עצומים. זו ברכה שעזרה לי להכיר חלקים בעצמי, שעד אז היו רק פוטנציאל. מה שנראה אז כ"קללה" היה ההכרח לוותר על אזור הנוחות, לעזוב את המוכר, ההגיוני, הבטוח ולהירשם למבחני הקבלה בבית הספר של Iyanla Vanzant מאמנת התוכנית.
אני יודעת את הקושי בלעשות שינוי, את הפחד לצאת מאזור הנוחות המוכר והחמים לטובת "טריטוריות" חדשות ואת הפחד להתאכזב או לא להצליח... זה ברור לי למה הם עוצרים כל כך הרבה אנשים מלנסות ו/או ללכת אחרי החלומות שלהם. אך אני יודעת גם את טעמה המתוק של הגשמה ושל מימוש החלומות וזה שווה את המאמץ ואפשרי גם עבורך.

במהלך השנתיים בבית הספר לאימון, בארה"ב, הגדלתי את מערך הכלים שלי, קיבלתי ידע, הלכתי בעצמי "עד הקצה" ושדרגתי את עצמי כאדם ואת המיומנויות שלי כמאמנת.ואני מהווה דוגמא אישית לכך, שהכל אפשרי.

בטעות, חלקנו חושבים שכאשר יש לנו בעיה עם מישהו, אנחנו צריכים לשנות את האחר או "לתקן" אותו. האימון האישי עוסק בלקיחת אחריות, בהבנה שהשינוי בעצם מתחיל בתוכנו. 
מה שנמצא אצלנו בתודעה, כמחשבה, אמונה, הרגל, פחד ודפוס, הם חומרי הגלם היוצרים את המציאות שלנו, כאשר נשנה את עצמנו ישתנו גם המראות המשתקפים אלינו דרך אנשים אחרים


 
"מתחילות מחדש" גרמה לי ללכת בעקבות החזון הכי רחוק שאפשר ולחיות את הייעוד שלי וזה גם מה שחשוב לי לעזור לאחרים לעשות.
 
היום, בנוסף לאימון, אני מנחה סדנאות "לחיות את החזון", מובילה תהליך אימון קבוצתי במסגרת "קבוצת אימון למנצחים", מנהלת את "מועדון הטיפ השבועי" ו"מועדון התפתחות אישית" - שניהם מועדונים חולקי ידע וכלים מתחום ההתפתחות האישית, מרצה, כותבת על אימון רוחני, באתר נומיינד, בעיתון של מודיעין וישובי הסביבה באתר המאמרים "רידר", ובעבר כתבתי את הסיפור שלי ב"ווינט". בנוסף כתבתי את הספרים: "מחשבות קטנות", "מילים שמנסות לדעת" את "המדריך לאהבה עצמית", שמתורגם גם לאנגלית ומופץ על ידי "אמזון" ואת "מי האויב הכי גדול שלך ואיך אפשר להתיידד איתו" ומס' ספרים באנגלית: "Miracles Happen Even to You"
 "My Secret Formula for Creating Success".
"You Can Do It! You Can, You Can, You Can. Just Say Yes"

כמו כן יצרתי את ערכת 
"עשרה כלים לאימון עצמי" , שמאפשרת לעשות עבודה עצמית, ליצירת תהליך מתמשך של שינוי וצמיחה אישית
. הערכה כוללת ספר, חוברת עבודה, 5 דיסקים וסרטון השראה.

ולאחרונה פיתחתי קורס אינטרנטי - אינטראקטיבי לפיתוח
אהבה עצמית, שנקרא "זה הזמן לאהוב את עצמך יותר". מטרת הקורס לפתח אהבה עצמית רבה יותר ולהפוך תודעת קורבן לתודעת מנהיג. מדובר בקורס חווייתי שעוזר לך להכיר את עצמך כפי שלא היכרת.וידאו מרגש של טקס סיום הלימודים שלי בארה"ב
 


להצטרפות למועדון הטיפ השבועי

דואר אלקטרוני *
שם *
 
 [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים