yael-philosof - למה כדאי לנו לבחור בני זוג שאוהבים את עצמם? - מאמר
   


 

Back
דף הבית >> למה כדאי לנו לבחור בני זוג שאוהבים את עצמם? - מאמר

 למה כדאי לנו שבן הזוג שלנו יאהב את עצמו?

ראשית, מכיוון שכולנו השתקפויות אחד של השני ואם כך הדבר, מה זה אומר עלינו, שיש לנו פרטנר שאוהב את עצמו..?
כאשר אנחנו בוחרים בן/בת זוג שאוהבים את עצמם, משמע שאנחנו אוהבים את עצמנו ואנחנו מחפשים ליצור לנו סביבה מעצימה ומערכת יחסים המבוססת על יצירה משותפת ולא על תלות הדדית.
כאשר האדם, איתו אנחנו בוחרים להיות, אוהב את עצמו, הוא מכיר בערכו ולא זקוק לאישור מאיתנו על כך שהוא "בסדר". במקום להיות עסוק בלמצוא חן, הוא פשוט יכול להיות אותנטי ולהשקיע את הזמן בהתפתחות האישית וביצירתיות במערכת הזוגית.
אדם שאוהב את עצמו, מתקשר איתנו בגובה העיניים. הוא מרגיש מספיק בטוח כדי לא לרצות להוכיח את עצמו והוא לא מחפש חיזוקים חיצוניים לערך שלו. (זה מאד מתיש להיות עם אדם שמרגיש לא בטוח בעצמו ובוחן כל הזמן את יציבות הקשר).
השבוע פגשתי אדם ששמעתי עליו נפלאות. הוא איש עסקים מצליח ונראה טוב ועוד לפני שפגשתי אותו, אחת המחשבות שעלו בי לגביו היתה לראיין אותו על הצלחה.
ברגע הראשון שראיתי אותו, ראיתי הצלחה בכל מקום. ברכב שבו הוא נסע, בבגדים שלבש, בג'נטלמניות שהקרין, בטאבלט שנשא עמו, הכל היה בסטייל. איש העולם הגדול.
נפגשנו במסגרת חברתית עם עוד אנשים ובשלב מסוים, יצא לנו להיות לבד בערך כחצי שעה.
במסגרת השיחה שניהלנו בזמן הזה, למדתי עליו כל כך הרבה (וגם על עצמי). ראיתי איך למרות כל הסטייל, הדיבור היפה והמראה המרשים, יושב לפני ילד, שזקוק לאישור על כך שהוא "שווה" משהו. הסתבר לי שהוא "איש העולם הגדול", רק בתחום העסקי. הוא מעולם לא היה באירופה הקלאסית או נסע למקום שרצה סתם לשם בילוי. כל הנסיעות שלו בעולם היו רק במסגרת עבודה, למקומות שנבחרו בשבילו על ידי העבודה שבהם תמיד מישהו חיכה לו ודאג לצרכיו.
אמנם הוא צבר הון רב, אך בעצם הוא מסתתר מאחורי הכסף. אין לו טיפת ביטחון עצמי, הערכה עצמית ואהבה עצמית, ליהנות מההון שצבר.
במהלך הטיול, שלשמו נפגשנו, הוא נפנף בכסף שלו בכל הזדמנות שיכל, אך כשזה מיצה את עצמו, הוא נשאר ילד קטן, זקוק לתשומת לב, מנסה לרֲצות ופוחד להישאר נטוש.
האיש "התעורר לחיים", רק כאשר יכול היה להשוויץ בכסף בדרך עדינה ו"אלגנטית", בניסיון להראות לאחרים (ואולי גם לעצמו) כמה הוא שווה יותר, אך במבחן המציאות, בשיחה, לא היה לו מה להציע, פרט לאמרות טרחניות על כמה שהוא טוב ועל כמה שטוב לו...
כאשר אדם אוהב את עצמו, הוא מקרין טוב על העולם, כי טוב לו והאור הזה שיוצא ממנו, עובר הלאה. לכן, כדאי לנו תמיד לבחור בבני זוג שאוהבים את עצמם ושיחד נוכל להפיץ את האור והטוב הזה, שקורן מאיתנו, מהעובדה שטוב לנו.
כשאדם אוהב את עצמו, הוא לוקח אחריות על החיים שלו ולא מחפש להאשים אחרים, במה שלא עובד לו.
שאנשים אוהבים את עצמם, הם לא פוחדים לחלוק את האהבה והעוצמה שלהם עם אחרים כי הם יודעים שהנתינה לא מרוקנת אותם, אלא להיפך ממלאה אותם ומהווה עבורם מקור קבוע ובטוח להתחדשות.
כשאנשים אוהבים את עצמם, התחרות (כל סוג של תחרות), יוצאת מהמשוואה וכל יחיד יודע להשתמש ביתרונות שלו בצורה אופטימלית וליהנות מהיתרונות של האחר בצורה אופטימלית וכאשר כל יחיד נותן את המאה אחוז שלו בקשר, נוצרת סינרגיה.

לסיכום, חשוב מאד שנאהב את עצמנו מספיק, כדי לבחור בני זוג שאוהבים את עצמם ולבנות מערכת יחסים המבוססת על שוויון, אהבה, הערכה ויצירה משותפת, בה כל יחיד מרגיש מועצם ושלם ועם זאת מוכן להמשיך ולהתפתח כיחיד וכיחידה זוגית.  


 
[Top]
לייבסיטי - בניית אתרים